Oleje

Oleje

Oleje ajurwedyjskie produkuje się w Indiach do dziś wg. tradycyjnych receptur sprzed nawet 2000 lat opisanych w starych księgach Ashtangahridaya. Produkcja odbywa się w wyspecjalizowanych w tej dziedzinie, rodzinnych przedsiębiorstwach. Dbając o bezpieczeństwo i jakość, oleje przeznaczone na nasz rynek są badane i certyfikowane przez firmy europejskie. Oleje wytwarzane są tradycyjnie w ogromnych kadziach, które podgrzewane są w stałej temperaturze 95-99 C minimum przez 72 godziny, ciągle mieszane według tradycji Ajurwedy.

Zioła do produkcji olei zbierane są zgodnie rytmami natury, fazami słońca i księżyca, żeby mogły zawierać w sobie jak największą ilość substancji leczniczych.

Tysiącletnie receptury, według których produkowany jest olej ajurwedyjski, określają bardzo dokładnie, w którym momencie dodawane są odwary roślinne i mieszanki ziół. Te metody mają na celu spełnienie różnych zadań. Poprzez działanie temperatury w połączeniu z dodatkami roślinnymi wzmacniają się właściwości przeciwutleniające oleju sezamowego. Następnie neutralizowane są w tym procesie kwasy organiczne, a potem niszczone i usuwane są odwary białkowe i polisacharydowe. Zadaniem tego długotrwałego procesu jest transformacja składników roślinnych oraz struktury oleju. Rezultatem jest wysokiej jakości olej o takiej budowie cząsteczkowej, który może przeniknąć w głąb skóry. Najlepszymi jakościowo olejami ayurvedyjskimi stosowanymi w Ayurvedzie są oleje ziołowe na bazie oleju z czarnego sezamu (sesamum indicum nigrum). Poprzez długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami (1,5 kg ziół przypada na 1 litr oleju) i kilkakrotnej filtracji oleje te uzyskują delikatną strukturę, która pomaga przeniknąć olejom przez pory w skórze głęboko w tkankę łączną. Łatwość wnikania ma ogromne znaczenie terapeutyczne, jeżeli chodzi o odżywienie tkanki lub oczyszczenie organizmu z toksyn. Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników.

Ziołowy olej ajurwedyjski Vathailam

Działanie i zastosowanie:

– nadmierna utrata wagi – wspiera lekkie przybieranie na wadze,
– dolegliwości reumatyczne i neurologiczne,
– bóle głowy, kości, dolegliwości ortopedyczne,
– depresje, nerwowość,
– zaburzenia trawienia, nadwrażliwość jelita,
– zatrzymanie moczu,
– do masażu dla osób w podeszłym wieku,
– do masażu ciała, głowy, polewania.

 

Ziołowy olej ajurwedyjski Pithailam

Działanie i zastosowanie:

– choroby skóry związane ze swędzeniem i ciemnymi przebarwieniami,
– wrażliwa skóra,
– egzema, alergie skórne,
– wrzody, czyraki,
– łuszczyca,
– bóle głowy, katar,
– do masażu ciała, głowy, polewania,
– ma działanie lekko chłodzące i wysuszające.

Ziołowy olej ajurwedyjski Kapthailam

Działanie i zastosowanie:

– cellulit,
– nadwaga, słabe trawienie,
– rozszerzone naczynka, żylaki,
– rwa kulszowa,
– pielęgnacja blizn,
– do masażu ciała ale nie głowy, polewania,
– ma działanie lekko ogrzewające.

 

Ziołowy olej ajurwedyjski Mithailam

Olej jaśminowy na bazie oleju sezamowego, olej antystresowy – słodki zapach jaśminu i drzewa sandałowego redukuje Vata i Pitta. Poprawia nastrój, tonizuje pracę serca i płuc. Olej jest naturalnym afrodyzjakiem.

 

Ziołowy olej ajurwedysjki Kumthailam

Wysokiej jakości olej ajurvedysjki Kumthailam to świetny produkt do pielęgnacji i odmłodzenia delikatnej skóry twarzy. Nadaje się dla każdego typu skóry (olejek tridosha). Olej ten jest produktem kosmetycznym najwyższej klasy, przygotowywanym starannie przy zastosowaniu tradycyjnych metod i oryginalnych receptur ajurwedyjskich.